MojAndroid

Možno to znie ako trochu absurdne, no je to skutočne tak. Desktopový operačný systém  spred dvadsiatich rokov sa na hodinkách Samsung Gear Live skutočne podarilo spojazdniť, a to aj napriek tomu, že Windows 95 bol vyvinutý pre počítače poháňané procesormi s architektúrou x86. Hodinky s Androidom Wear však bežia na procesore založenom na ARM. Vďaka emulátoru aDosBox, však bolo možné tento systém spustiť aj na zariadení akým je práve Gear Live. Aplikácia totižto dokáže emulovať procesor x86, vďaka čomu je na hodinkách možné  spustiť aj Windows 95 alebo staršie verzie OS od Microsoftu.

Hodinky sú vybavené 1,65 palcovým displejom s rozlíšením 320 x 320 px, takže si viete predstaviť, že ovládať Windows na takto malej obrazovke nebude asi žiadna hračka. OS Windows je pritom emulovaný na nie príliš výkonnom hardvéri v podobe procesora Snapdragon 400, 512 MB RAM, či vnútornej pamäte s veľkosťou 512 MB. O chod sa stará batéria s kapacitou 300 mAh.

Zdroj: Liliputing

5.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+