MojAndroid

Na svete je prvá anti-dronová puška, ktorá má zatočiť s nelegálne lietajúcimi dronmi na oblohe. Hoci na svete existujú na ničenie týchto strojov rôzne armádne riešenia, tie sa v bežných civilistami obývaných oblastiach nedajú, resp. nemôžu použiť. Aj preto Battelle vyvinul nový typ pušky, ktorá pomocou rádiových vĺn dokáže zostreliť v podstate akýkoľvek lietajúci objekt, riadený pomocou rádiových vĺn.

Nové zariadenie môže pomôcť v najrôznejších oblastiach, či už pri ochrane verejných budov alebo ambasád v zahraničí, kde by použitie bežných prostriedkov nepripadalo do úvahy. Zbraň váži približne 4,5 kg a objekt môže zneškodniť už do vzdialenosti 400 metrov. Po stlačení spúšte sa prostredníctvom nej vyšle zhluk elektromagnetickej energie v rôznych frekvenčných pásmach, čím sa znemožní príjem akýchkoľvek ďalších signálov a tým pádom aj ovládanie drona. Pozrite si ju v akcii.

Zdroj: engadget

 

15.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+