MojAndroid

Samsung predstavil svoje nové vlajkové lode iba pred niekoľkými dňami na podujatí Mobile World Congress 2015 v Barcelone a hneď si získal pozornosť celého sveta. Nie je čomu sa čudovať, veď nové modely od Samsungu patrili medzi najviac očakávané smartfóny celého roku. Kým sa ale telefóny dostanú do predaja, Samsung chce navnadiť fanúšikov novými videami, ktoré detailne znázorňujú tie najlepšie funkcie, ktoré Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge ponúkajú.

Prvé video je venované zaujímavému modelu Galaxy S6 Edge, ktorý ako prvý na svete ponúka zahnutý displej na oboch stranách zariadenia. Telefón vychádza z modelu Galaxy Note Edge, ktorý mal displej zahnutý na jednej strane a na tomto kúsku obrazovky ponúkal zaujímavý špeciálny obsah prispôsobený práve pre bočnú časť displeja. Galaxy S6 Edge využíva túto technológiu ešte zaujímavejšie, a to vďaka funkcii People Edge. Tu je možné piatim obľúbeným kontaktom priradiť farbu a v prípade, že sa vás tento kontakt snaží akýmkoľvek spôsobom zastihnúť, kraj displeja sa rozsvieti práve v tejto farbe. Ak aj robíte niečo iné a telefón máte otočený displejom nadol, ľahko uvidíte, kto vás kontaktuje a viete tak určiť, či ide o niečo dôležité, alebo to počká.

http://youtu.be/LgeU-GjHMOk

Ďalšie video sa venuje špičkovému hardvéru, ktorý tieto dva modely ponúkajú. Základom je 64-bitový 8-jadrový procesor Exynos 7420, ktorý je špičkou toho, čo dokáže Samsung v oblasti mobilných čipov vyvinúť. Novinka je vytvorená 14 nm výrobným procesom a dostala prednosť pred čipom Snapdragon 810, ktorý sa údajne v zariadení prehrieval. Vo videu je zmienka aj o pamäti RAM, ktorá má v tomto prípade kapacitu až 3 GB a ide o DDR4 modul.

http://youtu.be/wRU9CBk20kY

V poslednom videu je pozornosť upriamená na fotoaparáty použité v týchto zariadeniach. Hlavný fotoaparát má pritom rozlíšenie 16 Mpix a predná kamera ponúka 5-megapixelové rozlíšenie. Obe ale disponujú clonou f/1.9, čo by malo zaistiť veľmi kvalitné fotografie v zlých svetelných podmienkach. Spomína sa tu aj funkcia, pomocou ktorej môžete kedykoľvek stlačiť tlačidlo domov dvakrát rýchlo po seba a automaticky tak aktivujete aplikáciu fotoaparátu. Za zmienku tiež stojí optická stabilizácia obrazu, ktorá by mala pomôcť vytvárať lepšie videá bez otrasov spôsobených trasením ruky.

http://youtu.be/R7GSauEZ3pI

Zdroj: Samsung Mobile (YouTube) via PhoneArena

5.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+