MojAndroid

Jedným z projektov, ktoré pod svoje krídla zobral samotný Google, je Projekt ARA. Ide o modulárny smartfón, ktorý si môžete postaviť akoby z lega, pričom neskôr môžete vymeniť tie moduly, ktoré pre vás už nie sú postačujúce. Vďaka spoločnosti Toshiba, ktorá na tomto projekte začala pracovať, sa modulárny smartfón dostal do fázy fungujúceho prototypu, ktorý Google ukázal aj na videu. Na ňom môžete vidieť, že sa zariadenie nabootovalo do Androidu a fungujú aj základné operácie, aj keď je celý systém ešte pomalý. Zmeniť by to mala ďalšia verzia zariadenia, ktorú Google predstaví už v januári budúceho roka na špeciálnej konferencii.

Projekt ARA je špecifickým v každom smere. Až 50% tela zariadenia je prítomného len kvôli modularite a možnosti vymeniť jednotlivé súčiastky, takže vývojári majú iba polovičný priestor na ďalší rozvoj súčiastok a funkcií. To sa ale zmení už v blízkej budúcnosti. Sme zvedaví, čo za niekoľko mesiacov Google stihne upraviť a vylepšiť, a či v januári predstaví fungujúce zariadenie vhodné na konvenčný trh.

Zdroj: TechCrunch

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+