MojAndroid

Používatelia smartfónov Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8 budú mať možnosť si nastaviť video ako pozadie ich “lock screenu”. Obdobná funkcia sa prvý raz objavila na zariadeniach Samsung Galaxy S9 a S9 Plus. S júnovým bezpečnostným patchom bude funkcia dostupná aj na Galaxy “osmičkách”.

Nastavenie je veľmi jednoduché

Ak ste vlastníkom spomínaných zariadení a vidina videa na pozadí vás zaujala, nastavenie je obdobné ako nastavenie obyčajného obrázka. Jednoducho si vyberiete video, ktoré sa vám páči a pomocou “troch bodiek” – menu nastavení – vyberiete možnosť “Set as wallpaper”.

Ak je však video dlhšie ako 15 sekúnd, bude potrebné ho najprv skrátiť na potrebnú dĺžku. Taktiež, ak nie je nastavené na rovnaký pomer strán, akým disponuje displej, bude potreba video najprv prispôsobiť a vybrať jeho časť, ktorá bude viditeľná na pozadí.

Tí, ktorých galéria neobsahuje žiadne vhodné videá, môžu siahnuť po aplikácii Samsung Themes. V sekcii “Wallpapers” aplikácie v podkategórii “Video Lockscreens” bude možné nájsť množstvo vhodných videí.

 • Michal Silon

  tak to mi je ale novinka… Uz to poznam dost dlho.

  • Drewo

   si borec…

 • Juraj Koren Marenčák

  To by majiteľ daného telefónu nesmel byť rukojemníkom Orange-u, ktorý blokuje update-y…

 • Fuze

  Prie….baný Orange.Ja to tam tiež nemám…

+