MojAndroid

Gestá už v technologickom svete nie sú žiadnou novinkou a ich použitie v elektronických zariadeniach je dnes bežné. Spoločnosť PointGrab sídliaca v Tel Avive však dáva gestám úplne nový rozmer a ukazuje nám, akým smerom sa ich vývoj môže v blízkej budúcnosti uberať. Novinkou firmy by mali byť systémy PointSwitch a AirSwitch, ktoré bude možné aplikovať na bežných domácich spotrebičoch. Vďaka tejto technológii bude možné ovládať takmer každý spotrebič v domácnosti gestami aj zo vzdialenosti niekoľko metrov. Základom ovládania bude očný kontakt a namierený prst na zariadenie, ktoré budete chcieť ovládať.

pointgrab1

Technologickú novinku prezentuje spoločnosť na 2 videách, ktoré vám samozrejme prinášame aj v našom článku. Praktické ukážky obsahujú ovládanie svetiel, roliet na oknách, regulátora tepla či napríklad počítača na pracovnom stole. Technológia pritom vôbec nie je náročná a jej intuitívny princíp pochopia hravo i deti alebo starší ľudia. Otázkou však ostáva už len náročnosť na hardvér, celkové riešenie tejto technológie a samozrejme cena, za ktorú bude dostupná. To všetko by sme sa však mali dozvedieť už o mesiac na výstave CES 2014, kde spoločnosť PointGrab nebude chýbať. Čo na túto technológiu hovoríte?

Zdroj: Engadget

18.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+