MojAndroid

Motorola včera predstavila nový projekt Ara, ktorý si za úlohu stanovil vytvoriť prvý modulárny smartfón na svete. Zariadenie poskladané z blokov by bolo jednoduché vymeniť a upgradovať, čo by prispelo k zníženiu elektronického odpadu a celkovej ceny za smartfón, ktorý bude skutočne vyhovovať vašim potrebám. Hoci Motorola na projekte Ara pracuje údajne už viac ako rok, až Phonebloks ukázal verejnosti ako by to mohlo fungovať a aký veľký je záujem o takéto zariadenie.

Ara

Pri hľadaní silného partnera sa Motorola javila ako najvhodnejšia voľba. Momentálne funguje pod taktovkou Googlu a ide o spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami. Vyvinuli prvý mobilný telefón, čo predstavovalo revolúciu v komunikácii. Po 40 rokoch môžu revolúciu priniesť znova a to s novým modulárnym smartfónom Ara. Na videu nižšie je ho od 1 minúty a 13 sekundy možné aj vidieť.

Náš tip
Motorola predstavila projekt Ara. Modulárny smartfón sa stane skutočnosťou

30.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+