MojAndroid

Spoločnosť Apple včera predstavila svoje vlastné inteligentné hodinky Apple Watch. Fanúšikovia ich už dlho očakávali a nové hodinky mali zmeniť to, ako sa pozeráme na segment inteligentného príslušenstva. Nové hodinky síce priniesli niektoré novinky, no vo veľkej miere sa podobajú na modely, ktoré sú na trhu už pomerne dlho. Nie všetci fanúšikovia privítali Apple Watch s nadšením a našli sa aj takí, ktorí boli vyslovene pobúrení.

YouTouber jacksfirms vytvoril zábavnú paródiu, v ktorej zosmiešňuje nové hodinky od Apple. Myslel naozaj na všetko, pričom niekoľkokrát dal do pozornosti aj fakt, že nové hodinky sa volajú Apple Watch a nie iWatch, ako sa dlho predpokladalo. Vo videu sú tiež kritizované niektoré zbytočné funkcie hodiniek, ktorými sa Apple snažilo upútať na svoj nový produkt, no napriek všetkým očakávaniam sme sa nedočkali ničoho revolučného.

Video berte s rezervou, ide o paródiu, a tak je zosmiešnená naozaj každá časť nových hodiniek, vrátane digitálnej korunky, ktorá môže byť v skutočnosti užitočným nástrojom na ovládanie zariadenia s tak malým displejom. Samozrejme, vo videu nie je zmienka o odolnom skle hodiniek, prémiových materiáloch či schopnosti displeja rozoznávať tlak. Aj napriek týmto pozitívam sme sa ale revolučného zariadenia zrejme nedočkali. Možno sa to zmení časom, keď nová platforma získa väčšie portfólio dostupných aplikácií, no zatiaľ Apple Watch nevyčnievajú z radu. Použiteľné budú, samozrejme, iba so zariadeniami iPhone, pričom podporované sú smartfóny piatej generácie a vyššej, na čo bolo vo videu tiež upozornené.

Zdroj: jacksfirms (YouTube) via PhoneArena

10.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+