MojAndroid

Google včera predstavil nový operačný systém Android 5.0 Lollipop. Ide o jednu z najväčších aktualizácií v histórií tohto mobilného operačného systému, a tak sa dalo očakávať, že sa dočkáme aj nových zariadení s predinštalovaným novým systémom. Google nesklamal a predstavil hneď dva nové nexusy – smartfón Motorola Nexus 6 a tablet HTC Nexus 9. V oboch prípadoch ide o špičkové zariadenia plné výkonu a elegancie, čo aj samotný internetový gigant ukazuje v najnovších reklamách.

Krátke videá sú jednoduché a výstižné. V peknej grafike ukazujú najväčšie prednosti nových Nexusov, medzi ktoré patria elegantný dizajn a špičkový výkon. V prípade smartfónu Nexus 6 zaujme aj nový 13-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, alebo aj Turbo Charging technológia, ktorá umožní extrémne rýchle nabíjanie.

http://youtu.be/wk-PY2dBKaA

V prípade tabletu Nexus 9 zasa poteší špičkové spracovanie, aké sa dá od spoločnosti HTC očakávať. Aj tu nájdeme výborný hardvér na tej najvyššej úrovni, no potešia aj BoomSound reproduktory či displej s pomerom strán 4:3. Vo videu je tablet prezentovaný ako zariadenie na zábavu aj prácu a opakovane sa tu objavuje púzdro s klávesnicou, ktoré zrejme bude niekedy v budúcnosti k dispozícii pre nový Nexus.

http://youtu.be/yYHY3MFiq1o

Zdroj: Android Central via Android Authority

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+