MojAndroid

Spoločnosť Microsoft konečne prináša funkčnú verziu svojich okuliarov s rozšírenou realitou HoloLens. Jedným z prvých reálnych využití je 3D zobrazenie auta a jeho detailov, čo možno znázorňuje, ako budeme v budúcnosti nakupovať automobily. Microsoft sa pri tomto projekte spojil s automobilkou Volvo, ktorá svojim zákazníkom teraz umožňuje odhaliť aj tie najskrytejšie tajomstvá pripravovaného automobilu Volvo S90 ešte pred tým, ako uzrie svetlo sveta.

Takéto využitie okuliarov je skutočne fantastické. Okrem toho, že si zákazníci môžu reálne pozrieť 3D model auta, ktoré ešte ani neexistuje, môžu tiež odhaliť množstvo detailov, o ktorých doteraz väčšina z nich nemala ani tušenia. Môžu si pozrieť iba určité časti či súčiastky auta a keďže je animácia interaktívna, môžu auto aj otáčať a meniť uhol pohľadu. Najlepšie na tom je, že si takto môžete pozrieť aj tie časti zariadenia, ku ktorým by ste sa bežne nedostali.

microsoft-hololens-volvo-2

Okrem toho ale pripravil výrobca aj ďalšie animácie, kde môžete napríklad pochopiť, ako fungujú senzory na aute a ďalšie jeho funkcie. Všetko je oveľa názornejšie a praktickejšie ako bežné knižné príručky a pre budúcich majiteľov áut ide o skvelú možnosť, ako si ešte lepšie vyskúšať a preskúmať auto, ktoré sa chystajú kúpiť. Hoci HoloLens v súčasnosti pomôže iba zákazníkom hľadajúcim nové auto od spoločnosti Volvo, je veľmi pravdepodobné, že takáto rozšírená realita zaujme aj výrobcov iných produktov a možno už v priebehu ďalších rokov sa takto zmení celkový spôsob, akým nakupujeme.

microsoft-hololens-volvo-1

microsoft-hololens-volvo-3
Interaktívna plocha, na ktorej sa zobrazujú 3D animácie.

Zdroj: cnet

20.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+