MojAndroid

Ako to vyzerá v hlavnom “veliteľstve” poľskej banky mBank? Na to sme sa boli pozrieť vo Varšave, odkiaľ vám prinášame aj rozhovor. Počiatky mBank siahajú do roku 1986, kedy vznikla ešte ako banková skupina BRE – Export Development Bank. mBank ako ju poznáme dnes, funguje od roku 2000 a momentálne je v Poľsku 4.najväčšou univerzálnou bankovou skupinou v zmysle celkových aktív a úverov. Poskytuje služby pre 4,1 milióna klientov a okrem Poľska sú jej najvýznamnejšími trhmi Česko a Slovensko. Orientuje sa na moderných (mladých) ľudí a ich potreby, z čoho napríklad vyplýva aj ich názov mBank, kde “m” znamená mobilitu, a tým aj zjednodušenie vecí. mBank všeobecne zakladá menšie lajfstajlové pobočky – a jednu z nich nájdeme aj na Slovensku, teda v Bratislave v obchodnom centre Eurovea. Onedlho sa však dočkáme ďalšej aj v Auparku v Žiline.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Už samozrejmosťou sú v rámci moderných bánk bankové aplikácie. Na našom webe tejto oblasti venujeme tiež špeciálnu pozornosť, napríklad v projekte SmartBanka. mBank s aplikáciou kráča s dobou a prináša v nej viacero možností, vďaka ktorým používatelia extrémne zredukujú používanie internet bankingu. Je dostupná pre platformy Android, iOS a Windows Phone, najvyužívanejšou z nich je pritom Android. Zaujímavosťou je, že druhým najvyužívanejším operačným systémom v Poľsku je Windows Phone, no podľa slov zásutpcov mBank práve majitelia týchto smartfónov využívajú svoj smartfón skôr len ako klasický “mobilný dumb telefón” – teda aplikácie v značnej miere neriešia. Na druhé miesto v používanosti aplikácie mBanky sa preto automaticky presúva iOS. Zaujímavosťou je v Poľsku aj platba pomocou služby Blik, dostupnej v aplikácii mBank. Ide o mobilnú platbu, pri ktorej využívate len svoj smartfón a číslo vygenerované aplikáciou. Týmto spôsobom sa tiež dajú vyberať peniaze z bankomatu a podobne. Viac o aplikácii, budúcich plánoch mBank či o víziách v rámci aplikácie sa už dozviete v rozhovoroch s Przemysławom Kłobutom, generálnym riaditeľom mBank na Slovensku a Piotrom Hibnerom, vedúcim oddelenia elektronických kanálov mBank.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Za pozvanie do Varšavy ďakujeme mBanke. 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+