MojAndroid

Spoločnosť MasterCard spustila na Slovensku už minulý rok svoju službu MasterCard Mobile. Je to digitálna peňaženka dostupná na platforme Android a iOS, ktorá umožňuje jednoduché a bezpečné nakupovanie prostredníctvom mobilného telefónu. Umožňuje tak platiť digitálne, na internete priamo v smartfóne.

“Novinkou je teraz biometrická autentifikácia, čiže na to, aby ste zaplatili potrebujete len odtlačok prstu. Je to pohodlnejšie, nemusíte si pamatať heslo, len priložíte prst a máte napríklad dopravný lístok. Je tam zároveň i vyššia bezpečnosť, nemusíte heslo písať, pamätať si ho…” vysvetľuje Miroslav Lukeš, MasterCard.

Odtlačok prsta ako potvrdzujúci údaj môžete využiť na vstup do aplikácie, ale aj ako potvrdenie platby. Momentálne je táto funkcia dostupná zatiaľ iba na platforme iOS, no pracuje sa aj na Android verzii, ktorá bude k dispozícii v priebehu tohto roka.

“Je to jediná peňaženka s digitálnym platením na Slovensku a je to prvá aplikácia, ktorá umožňuje platbu pomocou odtlačku prsta na Slovensku. V tejto chvíli je to univerzálna aplikácia, môžete do nej zaregistrovať karty MasterCard, Maestro a i. A to je jej výhoda. Zjednodušuje platenie, nemusiíte si pamätať číslo karty, dátum jej expirácie a heslo. Je to široko dostupná aplikácia na každý Android alebo iOS telefón.”

Pri samotnej inštalácii aplikácie sa odporúča verzia Androidu 4 a vyššia. Dôležitou otázkou je však najmä bezpečnosť celej aplikácie.

“Appka je zabezpečená tým, že na svoj mobil si dávate pozor, je chránená heslom, respektíve odtlačkom prstu, v momente keď sa heslo zadá zle 3x, tak počkáte 24 h na ďalší pokus. Ak sa ani potom neprihlásite, appka sa maže. Vaše dáta nie sú fyzicky v telefóne, ale uchované na bezpečnom serveri, takže sú tam minimálne  3 úrovne a je tam aplikvaný klasický risk manažment, ktorý je aplikovaný na karty MasterCard a Maestro, takže zatiaľ sme pri 60,000 aktívnych užívateľoch a 100,000 stiahnutiami nezaznamenali jediný prípad zneužitia peňženiek MasterCard Mobile.”

Kartu môžete zablokovať na diaľku, ale v mommente, keď ju zablokujete – nedá sa použiť ani v mobilnej peňaženke. V prípade straty karty je najjednoduchšie kontaktovať banku, zablokovať kartu ako u bežných plastových kariet.

Master6

Master7

Master8

Master.Still005

Master2

Master1

Master4

“Z hľadiska bezpečnosti je výhodou, že užívateľ si sám môže zvoliť limit, do ktorého chce platbu potvrdiť odtlačkom prstu alebo heslom. Je to teda pohodlné a zaleží na vás, koľko rizika chcete vziať. Ale odporučujeme dať tie limity vyššie, pretože zneužitie je naozaj minimálne.”

V tejto chvíli používa aplikáciu peňazenky MasterCard viac ako 60,000 používateľov v Čechách a na Slovensku a toto číslo postupne rastie.

“Súvisí to aj s tým, že peňaženka je čím ďalej viac akceptovaná, zhruba viac ako polovica elektronických obchodov akceptuje značku MasterCard Mobile. Po celom svete je to množstvo obchodov, ktoré umožňujú platiť prostredníctvom služby MasterPass. – Ktoré sú to na Slovensku? – Spomeniem našich partnerov z kampane, ktorá prebehla na jeseň minulého roka, teda Martinus, ŽSR a Alza.”

O dostupnosti novej funkcie v rámci Android aplikácie MasterCard Mobile vás budeme včas informovať.

 

Verzia: 4.2.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.10
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dominik Antalik

  Má niečo takéto aj VISA?

  • Efan

   Zatiaľ nie, ale verím tomu že na tom tiež popracuju a ešte lepšie

  • Richie

   Nema nic, ale v tato app umozni platbu i VISA kartou tak ani nepotrebujete nic ;-)

 • forrel

  zatial som tam nenasiel nastavenia odtlacku,ci to az pri platbe,alebo ako?

  • Standa59

   Přečti si pomalu 3. odstavec…

   • forrel

    ahaa,nejak som to prehliadol,vdaka ;)

    • Standa59

     Rádo stálo ;-)

 • chivas

  možno trochu neznalo akosi aktivujem kartu podľa verifikačného kódu skade ho vziať? díky

+