MojAndroid

Stabilné internetové pripojenie by dnes už malo byť samozrejmosťou. Na dobrú Wi-Fi sieť však dnes natrafíte iba ťažko. Kaviarňam či obchodným domom by sme to ešte odpustili, no ak nemáte spoľahlivú Wi-Fi ani doma, môže nastať problém. Či už potrebujete doma internet na prácu, štúdium, oddych, alebo zábavu, hodiny strávené nad správnym nastavením routeru sa určite dajú využiť aj efektívnejšie. Tieto problémy sa snaží odstrániť zariadenie Luma.

luma-silver-shelf-1

Ide o router, resp. sústavu routerov, ktoré vysielajú Wi-Fi internet naprieč celým vašim domom. Vďaka tomu si môžete byť istí, že v celom dome budete mať stabilný Wi-Fi signál a budete môcť využívať internet v najvyššej možnej rýchlosti. Jednou z najväčších výhod systému Luma je jednoduchosť pri zapojení – všetko to zvládnete z pohodlia mobilnej aplikácie. Žiadne nastavovanie cez nepraktické rozhranie na počítači, ale iba jednoduchá aplikácia s prívetivým prostredím.

luma-router-2015-11-05-02

Tu ale výhody zariadenia Luma nekončia. Mobilná aplikácia totiž toho ponúka ešte oveľa viac. Vďaka aplikácií môžete spravovať prístup k vašej sieti rýchlo a jednoducho – vždy, keď sa bude chcieť niekto pripojiť, dostanete upozornenie a je iba na vás, či mu dovolíte pripojiť sa, alebo nie. Svoje rozhodnutie môžete zmeniť aj neskôr – jednoducho môžete pridelené oprávnenie odobrať a zakázať prístup k sieti.

https://youtu.be/AWnPaRuAqbU

Okrem toho ponúka aplikácia veľký balíček nástrojov, ktorým sa nepotešia vaše deti. Môžete totiž monitorovať ich používanie siete a napríklad aj nastaviť maximálny čas, ktorý môžu stráviť na internete. Tiež môžete nastaviť časové intervaly, počas ktorých sa k internetu nepripoja. K dispozícii aj celkový prehľad pripojených zariadení, vďaka čomu budete mať vždy prehľad o tom, aké zariadenia sú aktuálne pripojené a kde sa pripojenie stratilo. Router Luma poskytuje dvojkanálové vysielanie na úrovni 2,4 GHz a 5 GHz. Je zrejmé, že ide o zariadenie do domácnosti, kde potrebujú rodiny najmä spoľahlivé pripojenie a nechcú nastavovaním a údržbou siete tráviť veľa času. Za taký luxus sa ale aj platí – počas najbližších dní bude možné kúpiť si balíček troch routerov Luma za akčnú cenu 249 USD, resp. 99 USD za zariadenie (+ zľava). Po tridsiatich dňoch ale cena vzrastie na 199 USD za kus, resp 499 USD za set troch zariadení.

Zdroj: Luma via engadget

6.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • SimSon

  Komu sa nechce citat tie reklamne dristy a hlada technicke udaje, tak tu su:

  1x 1Gbit/WAN, 1x 1GBit/LAN, 1x USB2, 1x bluetooth 4.0, WPA/WPA2/WPA2-Enterprise, WPS: nie, VPN iba pass-through, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, WAN cez 3g/LTE USB-modem: nie.

  TAKTO si ja predstavujem informaciu o routeri uverejnenu na technologickom portali! A nie hentie screenshoty z dakej blbej appky (mimochodom, bohovska vyhoda: neda sa konfigurovat z hociktoreho pocitaca cez web-rozhranie, len zo smartfonu cez tu appku)…

 • Miroslav Ježík

  Takže keď si nejak zle nastavím wifi, vyhadzujem to do koša lebo už nemôžem konfigurovať :).

 • router pre deti

+