MojAndroid

Počuli ste niekedy výraz FPV? Ide o skratku anglického výrazu First Person View, teda pohľad prvej osoby. Práve ten je veľmi dôležitý v tom, čo robí Carlos Puertolas, známy ako Charpu FPV. Ide totižto o chalana, ktorý sa venuje profesionálne lietaniu s dronom. Nelieta však len tak pre radosť, ale zúčastňuje sa aj rôznych súťaží, kde piloti nemôžu priamo vidieť na drona, no ovládajú ho z FPV, teda z pohľadu prvej osoby. O tom, že nejde o žiadnu srandu, vás presvedčí nižšie priložené video.

Jeho dron pritom nie je žiadna továrensky vyrábaná hračka. Ide o ručne skladaného a upraveného drona, ktorý je založený na platforme Lumenier QAV250 Mini FPV Quadcopter. Jeho cena sa pohybuje v stovkách, možno až tisíckach eur, podľa toho, aké súčiastky sú v ňom osadené. Okolo FPV videí s dronmi sa v poslednom čase vytvorila silná komunita ľudí a v prípade, že to zaujalo aj vás, tak vám odporúčame napríklad Instagram používateľa Charpu FPV, kde nájdete ďalšie zaujímavé videá.


Zdroj: titulka

3.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+