MojAndroid

Sony (Ericsson) sa svoje zariadenia snaží propagovať všelijakými cestami. Jeden zo svojich najnovších smartfónov z rodiny Xperia, model Neo, sa rozhodli propagovať o čosi extrémenejšie. Tento model, ktorý disponuje okrem iného aj kvalitným 8,1 Mpix Exmor R senzorom fotoaparátu si “podalo” Xperia Studio, ktoré na propagovanie často pozýva aj umelcov a fotografov. V tomto prípade bol pozvaný fotograf Joergen Geerds, ktorý sa zameriava hlavne na fotografovanie krajiny. Ako parťáka mu vybrali cyklistu Marka Sevenoffa, ktorému bolo na volant jeho bicykla namontovaných 6 Xperií Neo do šesťuholníka, aby nasnímali video v 360° uhle.

Mark svoj bicykel prehnal údolím Slickrock v Moabskej púšti v Utahu a vôbec svoj stroj nešetril. Šetrené neboli rozhodne ani Xperie Neo, ktoré boli osadené v špeciálne vyrobenej plastovej konštrukcii a snímali jednotlivo video. Keďže doposiaľ neexistuje program, korý by dokopy spojil niekoľko videostreamov, Joergen musel každé video rozdeliť na frame-y, tie prekonvertovať do JPEG formátu a až potom ich spojiť do jednoliateho videa. Dosť však bolo slov, pozrite si už samotné video a ak vás to zaujalo, tak aj video, ktoré hovorí o vývoji tohoto projektu.

Zdroj: engadget.com

12.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+