MojAndroid

Nový iPhone 6 z dielní spoločnosti Apple prichádza vybavený s najnovším 64-bitovým čipom Apple A8, ktorý voči svojmu predchodcovi síce neprináša výrazne zvýšenie výkonu, no stále dokáže držať krok s tými najlepšími na trhu. Dokazujú to najrôznejšie videá, ktoré sa objavili na Youtube a ktoré porovnávajú rýchlosť najnovšieho iPhonu 6 s konkurenciou s OS Android. Podobný test spravil PhoneBuff, ktorý porovnal iPhone 6 so Samsungom Galaxy S5 a HTC One M8.

Konkrétne sa testovala rýchlosť multitaskingu, spúšťanie a prepínanie medzi aplikáciami. Hoci v prvých sekundách sa zdalo, že všetky tri telefóny, a najmä HTC One M8, budú novému iPhonu 6 stíhať, nakoniec sa ukázalo, že iPhone 6 ich po prvom kole nechal riadne pozadu. V prvom kole, kedy sa postupne spúšťali jednotlivé aplikácie sa iPhonom držal len HTC One M8, pri opakovaní však mal iOS výhodu v tom, že spustené aplikácie iba pozastavil, kdežto HTC a Samsung Galaxy S5 ich museli spustiť nanovo, čo trvalo podstatne dlhší čas. Ako to vyzeralo v teste zistíte po pozretí videa.

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+