MojAndroid

Mnohí z vás si určite pamätajú pamätný skok Felixa Baumgartnera, ktorý sa tešil veľkej mediálnej pozornosti. Išlo o skok z najvyššej výšky v histórii, pričom Baumgartner prekonal aj niekoľko ďalších rekordov. Tento rekord bol teraz ale prekonaný predstaviteľom spoločnosti Google. Alan Eustace sa na balóne vyviezol do výšky 41 425 metrov nad Novým Mexikom v USA. Po dosiahnutí tejto výšky vyskočil z balónu, pričom na sebe mal iba špeciálny oblek a systém pre podporu zdravia.

[vimeo 109961386 w=600 h=335]

Predstaviteľovi internetového giganta trvalo dve hodiny, kým sa dostal úplne hore a ďalších 15 minút trvala cesta späť. Pri voľnom páde dosiahol Eustace rýchlosť približne 1322 km/h, čo je dosť na prekonanie rýchlosti zvuku. Je tak druhým človekom v histórii, ktorý dosiahol takúto rýchlosť mimo lietadla. Po tomto voľnom páde vypustil padák a následne pristál približne 112 kilometrov od miesta, na ktorom štartoval. Celý priebeh tohto pokusu nahrával Eustace na GoPro kamery, vďaka čomu vznikli veľmi zaujímavé zábery. Podľa dostupných informácií sa Eustace postaral o celý priebeh sám bez pomoci od Google. Spolupracoval iba so spoločnosťou Paragon Space Development Corporation, pričom tento projekt niesol označenie StratEx.

eustace-1

eustace-2Zdroj: New York Times via engadget

25.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+