MojAndroid

Už niekoľkokrát sme sa mohli presvedčiť, že akokoľvek nereálne plány spoločnosti Google sa môžu pokojne stať realitou. Google patrí jednoznačne medzi spoločnosti s víziou do budúcnosti a väčšina ich projektov to aj potvrdzuje. Výnimkou nie je ani návrh nového sídla spoločnosti, ktoré vyzerá doslova ako vystrihnuté zo sci-fi filmu. Futuristický dizajn a obrovské rozmery sú iba dva prívlastky, ktorými by bolo možné charakterizovať plány nového sídla internetového giganta.

Tento návrh má však v súčasnosti niekoľko problémov. Tým najvýraznejším je, že niektoré technológie, ktoré by Google pre výstavbu tohto sídla potreboval, ešte vôbec neexistujú. Aj preto sa zatiaľ jedná iba o návrh, ktorý je ale podložený detailnými a zaujímavými rendermi. Ak by nešlo o Google, zrejme by sme si pomysleli, že podobné plány nebudú nikdy zrealizované. Spoločnosť z Mountain View nám ale už niekoľkokrát dokázala, že ju v takýchto vyzývavých plánoch nemáme podceňovať, a tak by sme aj takéto nereálne predsavzatia mali brať v tomto prípade trochu vážne. V každom prípade, žiaden z týchto návrhov sa nestane skutočnosťou aspoň po dobu ďalších piatich rokov. Čo sa stane potom je už ale otázne.

LANDINGS_EX_SQUINT.0

Screenshot_2015-02-27_10.59.49.0

Zdroj: Google via The Verge

28.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+