MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Sony údajne chystá hodinky vyrobené z elektronického papiera. Najnovšie video potvrdzuje, že takéto zariadenie existuje, aj keď spoluúčasť spoločnosti Sony na výrobe tohto zariadenia nie je zrejmá. Hodinky sa od podobných produktov odlišujú hneď v niekoľkých smeroch, pričom tým najzjavnejším je fakt, že celé zariadenie je vyrobené z elektronického papiera. Okrem ciferníka sa to týka aj náramku a ďalších častí, čo robí z tohto zariadenia naozaj nevšedný produkt.

Nové zariadenie nesie označenie FES Watch a za jeho vývojom stojí startup Fashion Entertainments, ktorý je subdivíziou spoločnosti Sony a ktorého účelom je experimentovanie s novými nápadmi a produktmi s potenciálom zmeniť spôsob, akým sa pozeráme na elektronické módne doplnky. Hodinky FES Watch sú presne takýmto zariadením a hoci jednoduché zariadenie neposkytne toľko inteligentných funkcií, ako iné podobné modely, užívateľov by mali zaujať najmä svojou jednoduchosťou a nápaditosťou. Vďaka tomu, že hodinky neponúkajú žiadne takéto pokročilé funkcie, by na jedno nabitie mali vydržať až 60 dní, čo je ďalšia obrovská výhoda oproti riešeniam, ktoré máme aktuálne na trhu.

Všetko nasvedčuje tomu, že hodinky nie sú jediným módnym doplnkom, pri výrobe ktorého spoločnosť plánuje použitie elektronického papieru. Na videu nižšie si môžete pozrieť aj prototyp takéhoto motýlika, ale výrobca údajne plánuje aj výrobu ďalších podobných módnych doplnkov z rovnakého materiálu. Zatiaľ nie je známa cena ani dostupnosť týchto hodiniek, aj keď neoficiálne zdroje uvádzajú, že prvé zariadenia by si mohli nájsť svoju cestu k majiteľom ku koncu prvého polroku budúceho roka.

http://youtu.be/omvve2pVPH0

Zdroj: FES via The Verge 

28.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+