MojAndroid

To, že je Samsung obrovská nadnárodná spoločnosť, je snáď jasné každému. No vedeli ste, čomu všetkému sa v skutočnosti tento juhokórejský podnik venuje? Okrem mobilnej divízie by sa ešte viacerí z nás zmohli na vymenovanie odvetvia domácich spotrebičov, no v skutočnosti je tu toho omnoho viac. Vedeli ste, že Samsung sa venuje napríklad aj vojenskej technike? Pozrite si krátky dokument na YouTube o tom, ako Samsung vznikol a čo všetko spadá do oblasti jeho obchodu a záujmov.

Slovo Samsung znamená v kórejčine “Tri hviezdy” a podnik vznikol v roku 1938 ako malá spoločnosť zaoberajúca sa potravinárstvom, neskôr aj textilom, poisťovaním či bezpečnosťou. Zaujímavosťou je, že až v priebehu 60.rokov sa firma rozhodla preraziť aj v ďalších odvetviach priemyslu a vstúpila aj do oblasti elektroniky. Viac sa dozviete vo videu.

Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+