MojAndroid

Asi ste už v minulosti zachytili správu o tom, ako mobilné zariadenia negatívne ovplyvňujú náš spánok. Modrá zložka svetla emitovaná displejmi mobilných zariadení negatívne vplýva na kvalitu nášho spánku a skracuje dôležitú časť spánkového cyklu, v ktorom dochádza k regenerácii a očiste neurónových spojení v mozgu. Odporúča sa, aby ste mobilné zariadenie pred spánkom nepoužívali aspoň hodinu, prípadne aspoň použili aplikáciu, ktorá redukuje modrú zložku svetla. Výborným nástrojom, s ktorým môžete toto docieliť je napríklad Twilight.

“Svetlo emitované z väčšiny čítačiek kníh svieti priamo z čítačky do očí, zatiaľ čo klasický Kindle či kniha do očí iba odrážajú svetlo z iného zdroja. To spôsobuje nedostatok spánku, čo môže spôsobil zdravotné problémy, obezitu, cukrovku, problémy so srdcom či rakovinu” hovorí profesor Charles Czeisler z Harvardu.

Zdroj: businessinsider

10.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+