MojAndroid

Pred časom sme vás informovali o novinke od spoločnosti BlackBerry. Ich nadchádzajúci smartfón bude výnimočný vo viacerých smeroch. Má to byť totiž ich prvý smartfón s operačným systémom Android. No a to nie je všetko, pretože tento smartfón bude disponovať dotykovým displejom – a vysúvateľnou klávesnicou. Ako to celé bude vyzerať si už môžete pozrieť vo videu.

Vysúvacia klávesnica zachová displej s jeho plným obsahom, uvidíme teda, komu bude toto riešenie vyhovovať viac, ako klasická dotyková klávesnica na bežných smartfónoch. Smartfón má byt vybavený 5,4-palcovým QHD AMOLED displejom, ktorý je zakrivený po oboch stranách. Veľkosť zariadenia je 147 x 77,2 mm a hmotnosť 192g.

Zaujímavosťou je moment okolo 00:21, kde sa dá vidieť nová funkcionalita. Predvolené slová si používateľ vyberá mávnutím prsta. Nuž, počkáme si, ako sa bude po uvedení novinke na trhu dariť. Spoločnosť spravila veľký krok s OS Android, aby rozšírila aplikačné možnosti svojich fanúšikov a sme zvedaví na výsledok. Mimochodom, pomenovanie Priv vychádza zo slov “privilege” (privilégium) a “privacy” (súkromie), čo majú byť dve základné charakteristické vlastnosti tohto mobilného zariadenia.

Zdroj: Androidauthotity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+