MojAndroid

Sphero predstavilo ďalšiu robotickú hračku, tentokrát inšpirovanú očakávanou filmovou novinkou Star Wars: The Force Awakens. Robotická guľa, ktorá je ovládaná prostredníctvom smartfónu je unikátna svojim vzhľadom, ako aj funkciami. BB-8 dokáže fungovať v niekoľkých módoch, medzi ktorými nechýba napríklad ani tzv. hliadka, pri ktorej droid premáva naprieč izbami úplne samostatne. Používateľ ale môže jednotlivé trasy dopredu naplánovať.

sphero-bb-8-7172.0
Foto: TheVerge

Spoločnosť tvrdí, že BB-8 má vlastnú “adaptívnu” osobnosť, ktorá sa vyvíja počas jeho používania napríklad podľa toho, ako ho používateľ využíva. Droid navyše okrem manuálneho ovládania zo smartfónu, podporuje hlasové príkazy. Používateľ tak môže napríklad jednoduchým príkazom “move forward” prikázať robotovi, aby sa začal hýbať vpred. Vstavaná batéria vydrží 60 minút prevádzky, pričom nabíjanie je realizované bezdrôtovo.

graphic-behavior

Novinka nie je iba obyčajnou hračkou, ale skutočným účinkujúcim vo filme Star Wars. Droida BB-8 sme totižto mali možnosť vzhliadnuť už aj v niektorej z upútavok na tento film. A kedy si ho budete môcť kúpiť? BB8 je dostupný od 4. septembra za 149,99$. Kompatibilný je s iOS aj Androidom od verzie 4.4 KitKat.

Zdroj: macrumors

4.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+