MojAndroid

Drony sa v posledných rokoch stali skutočne vecou, čoho si nepochybne všimla nielen armáda Spojených štátov amerických. Vo výbave ozbrojených síl je čoraz bežnejšie vidieť rôzne kvadrikoptéry, či viacvrtuľové lietajúce stroje, ktoré môžu slúžiť napríklad na špionáž alebo ako ozbrojený doprovod pozemných jednotiek. Americká armáda však nehodlá poľaviť vo vývoji a momentálne pracuje na vznášadle, ktoré bude fungovať ako dopravný prostriedok pre vojakov. Malo by sa podobať tzv. hoverbiku, ktorý poznáme aj z filmu Hviezdne vojny.

Hoverbike má vzniknúť v spolupráci s Malloy Aeronautics, ktorý už pred niekoľkými mesiacmi testoval prototyp vznášadla nesúceho robotickú figurínu. Išlo o zariadenie tretinovou veľkosťou skutočného hoverbiku, ktorý chce spoločnosť s armádou vyrobiť za účelom nahradiť v niektorých misiách helikoptéry. Hoverbike by mal oproti nim hneď niekoľko výhod, ako napríklad nižšiu cenu a v prípade nehody aj menšie škody na majetku armády a fyzických osôb. Presné špecifikácie takéhoto vznášadla sú zatiaľ neznáme. Nevieme teda, ako vysoko by vedelo lietať, akou rýchlosťou sa bude pohybovať, či za akú cenu sa bude predávať. A ktovie, možno si ho raz budú môcť kúpiť aj bežní smrteľníci.

Zdroj: engadget

24.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+