MojAndroid

WiFi je vo väčšine prípadov bezproblémový a spoľahlivý spôsob ako sa pripojiť do internetu. Niekedy sa však so stabilitou a kvalitou konektivity pohráva viacero faktorov, vrátane hrúbky stien a rôznych elektronických zariadení, ktoré do svojho okolia vyžarujú elektromagnetické žiarenie, ktoré môžu rušiť príjem ostatných užitočných signálov. Ich zdrojom môžu byť napríklad bezdrôtové telefóny, mikrovlnné rúry, Bluetooth zariadenia, bezdrôtové vysielače videa alebo zvuku a podobne. Podľa najnovších odporúčaní to  nemáme preháňať ani s vianočnými svetielkami.

Takéto odporúčanie vydala britská telekomunikačná spoločnosť Ofcom. Tá tvrdí, že elektrická interferencia z dekoračného osvetlenia môže na konektivitu pôsobiť negatívne. Vyplýva to aj z hlásení poskytovateľov, ktorí dostávajú najviac sťažností práve v období vianočných sviatkov, kedy ľudia dekoračné osvetlenie používajú najčastejšie. Podľa spoločnosti Ofcom sú pritom najhoršie blikajúce svetlá, ktoré by sa od prístupového bodu mali umiestniť čo najďalej.

Samozrejme, vianočné svetielka budú ovplyvňovať prenos cez WiFi len minimálne, prípadne vôbec. Ak ale pozorujete spomalenie alebo dokonca výpadky, tak existuje niekoľko spôsobov ako ich vyriešiť. Zabrániť interferencií s inými zariadeniami a WiFi sieťami v okolí môžete napríklad prepnutím na menej zahltené 5 GHz pásmo alebo použitím iného WiFi kanála.

 

Zdroj: yahoonews

1.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+