MojAndroid

Ešte ani neodzneli najkrajšie sviatky roku Vianoce, a už sa objavujú nové štatistiky, tentoraz ohľadom sťahovania aplikácií. Zdá sa, že mnohí používatelia strávili vianočné sviatky pri svojich Android zariadeniach, naháňaním sa za novými aplikáciami. V spoločnosti Flurry Analytics pravdepodobne nesviatkovali a prinášajú nám najnovšie čísla.

Počas vianočných sviatkov sa radovalo zo svojho Androidu 6,8 milióna nových používateľov, čo je nárast o 140% v porovnaní Vianoc 2010, kedy sa aktivovalo 2,8 milióna nových zariadení. Po aktivovaní svojich zariadení sa používatelia pravdepodobne dali do intenzívneho sťahovania aplikácií, lebo tie dosiahli číslo 242 miliónov aplikácií denne, čo predstavuje nárast o 125% oproti Vianociam 2010. Desať miliardová hranica stiahnutí tak nebola v prípade Androidu náhoda.

Bohužiaľ, Flurry nedodal porovnanie stiahnutí aplikácií Androidu a iOS. Ale je jasné, že si oba systémy dýchajú na krk a v pretekoch o prvenstvo letia závratnou rýchlosťou hlava pri hlave.

Flurry prináša aj porovnanie hodinovej intenzity sťahovania aplikácií počas Štedrého večera, kde boli najdôležitejšie hodiny 9 hodín ráno a 11 hodín večer. V tomto rozmedzí sa používatelia pohybovali po Android Markete. (Prispôsobené štatistike boli samozrejme aj časové pásma, ktoré rovnako sledovali hodiny v oboch pásmach, bez časového posunu, teda 9 hodín v Londýne je 9 hodín v New Yorku.)

Vianoce budú pokračovať aj v týždni medzi Vianocami a Novým rokom a Flurry predpokladá, že používatelia pridajú do štatistiky ďalšiu miliardu stiahnutí aplikácií.

Zdroj: http://mashable.com/

28.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+