MojAndroid

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, koľko fotografií je schopný človek počas obdobia Vianoc vytvoriť, portál Express prináša odpoveď na vašu otázku. Pomocou portálu OnePoll vytvorili anketu, ktorou zisťovali zaujímavé informácie o fotografiách vytvorených práve počas blížiacich sa Vianoc.

Pre každého začína vianočná nálada inokedy. Podľa prieskumu niektorí pociťujú sviatočnú náladu už 9. novembra a pre 36 % opýtaných začína vianočné obdobie až prvého decembra. Táto informácia sa týka hlavne vianočných príspevkov, ktoré sa objavujú na sociálnych sieťach v tomto období. Až 52 % respondentov si myslí, že ich nikdy nie je dosť.

Prieskum ukázal zaujímavé štatistiky

Výsledky prieskumu ukázali, že priemerný používateľ smartfónu vytvorí počas sviatkov 69 fotografií a videí. Práve viac ako tretina z nich skončí na sociálnych sieťach. Portál tiež vytvoril zoznam najčastejších príspevkov, ktoré počas sviatočného obdobia používatelia uverejňujú na svojich sociálnych sieťach.

Vianoce smartfóny pod stromček
Zdroj: Pexels.com

Najčastejšie vianočné príspevky

 1. Vianočný stromček
 2. Štedrovečerná večera
 3. Sneh
 4. Zimná prechádzka
 5. Vianočné trhy
 6. Stretnutia s priateľmi
 7. Zdobenie stromčeka
 8. Deti otvárajúce darčeky
 9. Darčeky pod stromčekom
 10. Deti vo vianočných kostýmoch
 11. Ozdobné svetielka
 12. Drink v krčme

Najobľúbenejšou platformou na zdieľanie vianočných príspevkov bol práve Facebook, ktorý získal v prieskume 53 %. Za ním nasledovali instagramové príbehy so 42 % a samotné príspevky na platforme Instagram získali v ankete 28 %.

77 % ľudí zachytáva vianočné momenty na svoj smartfón kvôli spomienkam a naopak 75 % opýtaných ich vytvára hlavne kvôli svojim sociálnym sieťam. Prieskum sa uskutočnil vo Veľkej Británii. Čo myslíte, ako by dopadol takýto prieskum u nás?

Náš tip
NAY Android Roka 2023: Predstavujeme kategóriu TOP Android smartfón

23.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+