MojAndroid

Advent zmenil doterajšie štatistiky vianočných nákupov a odhalil najhorúcejšieho kandidáta tohoročných Vianoc. Hitom budú tablety.


Vraj sme poslúchali

V listoch pre Ježiška sa tento rok najviac opakuje želanie o tablet. Vyplýva to zo štatistík prezeranosti z porovnávača cien a kvality e-shopov Pricemania.sk (zdroj dát z 13.decembra 2012).  Napriek tomu, že spočiatku Vianoce vyzerali  ako „mobilové“ a hitom bol štýlový Samsung Galaxy SIII. Hneď za kategóriou „mobily“ nasledovali notebooky, tablety a LED televízory.

Prvé adventné týždne však všetko zmenili. Slováci sa rozhodli, že seba a svojich blízkych potešia technologickou vychytávkou – tabletom. V porovnaní s minulým rokom sa prezeranosť tejto kategórie zvýšila o 200%.

V súčasnosti prvú priečku v obľúbenosti zastáva  funkčne jednoduchší a cenovo prijateľnejší tablet –  Tracer oVo Lite 8GB.  „Slováci si radi doprajú – väčšinou však musia rozmýšľať ekonomicky. Tento tablet je cenovo mimoriadne dostupný a je výborným tipom pre každého, kto túži po tablete a nemá na to veľké prostriedky“, vyjadruje sa k umiestneniu tabletu Michal král, CEO Pricemania.sk.

Aj striebornú i bronzovú priečku prezeranosti obsadili lacnejšie tablety. Na druhom mieste prezeranosti sa umiestnil Goclever TAB T76 GPS TV s anténou a tretie miesto obsadil už drahší, ale za to obľúbený Samsung Galaxy Tab 2.

Najprezeranejšie kategórie na Pricemania.sk

Umiestnenie

Kategória

1.

Tablety

2.

Mobilné telefóny

3.

Notebooky

4.

LED TV

5.

Kávovary

6.

Biela technika

7.

LCD TV

8.

Zimné pneumatiky

9.

TV Audio Video

10.

RC autá

Pricemania.sk:

www.pricemania.sk je špecializovaný nákupný portál, ktorý spotrebiteľom poskytuje možnosť porovnania cien a kvality internetových obchodov. V súčasnosti databáza obsahuje viac ako 1 mil. produktov z ponuky takmer 4 000 internetových obchodov. Okrem porovnania cien majú spotrebitelia možnosť porovnať si viaceré produkty naraz, poradiť sa pred nákupom s inými užívateľmi, porovnať si produkty podľa parametrov a nechať si sledovať cenu vybraných produktov. Návštevnosť portálu je v súčasnosti viac než 300 000 užívateľov mesačne, čím sa podľa AIM aktuálne radí medzi TOP 27 najnavštevovanejších portálov na Slovensku.


14.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+