MojAndroid

Čo sa týka Vianoc, tak tie patria nepochybne k dňom, kedy sa na svete aktivuje najviac mobilných zariadení. Milióny ľudí si pod vianočným stromčekom nájdu práve smartfón alebo tablet, ktorý si chcú samozrejme ihneď vyskúšať. Výnimkou neboli ani tohtoročné sviatky, ktoré podľa Flurry priniesli 25.decembra viac ako 17,4 milióna aktivácií Android a iOS zariadení. Oproti priemeru počas všedných dní v mesiaci december, je to nárast až o 332%. V predchádzajúcom roku sa na Vianoce aktivovalo len 6,8 milióna zariadení.

Čím bol 25. december výnimočný, je počet aktivácií tabletov, ktoré prekonali očakávania a predbehli aj počet aktivácií smartfónov. V priebehu roka je normálnym javom to, že sa denne aktivuje štyrikrát viac smartfónov ako tabletov. Po štedrom dni bol počet aktivácií takmer vyrovnaný, no napriek tomu sa s rozdielom 1%  aktivovalo viac tabletov. To znamená, že na Štedrý deň sa rozdalo viac tabletov ako smartfónov.

Väčšina čerstvých majiteľov svojho tabletu či smartfónu skúša jeho nové možnosti a k tomu určite patria aj inštalácie nových aplikácií a hier. Oproti priemeru sa počet stiahnutí z Google Play Store, či App Store zvýšil 25. decembra o 112% a celkovo sa  tak stiahlo 328 miliónov aplikácií. Veľký nárast v počte inštalácií zaznamenala spoločnosť Flurry počas celého 25. decembra.

Zdroj: Flurry

28.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+