MojAndroid

Analytická spoločnosť Flurry (Yahoo) zistila vo vianočnom období od 19. do 25. decembra, že takmer polovicu všetkých aktivovaných zariadení (49,1%) vyrobila spoločnosť Apple. Tá rebríčku “inteligentných vianočných darčekov” kraľuje už niekoľko rokov, pričom jej pravidelne na päty šliape Samsung. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy medzi novo-aktivovanými smartfónmi patrilo s 19,8 percentami Samsungu druhé miesto. Tretie miesto získala Nokia s 2% podielom. Na štvrtom mieste bolo LG (1,7%) a prekvapujúco piatu priečku obsadilo Xiaomi s podielom 1,5%.

Analýza hovorí aj o neustále sa zväčšujúcej popularite tabletofónov. Tie v roku 2013 predstavovali 4% novo-aktivovaných smartfónov vo vianočnom období, v roku 2014 to bolo 13% a tento rok to bolo až 27% zo všetkých zariadení. Smartfóny s priemerne veľkým a malým displejom zaznamenávajú v týchto analýzach dlhodobo pokles. Klesajúcu charakteristiku má aj krivka zobrazujúca aktivácie tabletov. Tie postupne nahrádzajú smartfóny s veľkým displejom.

Pri zariadeniach Apple rovnako dominovali verzie “Plus” s väčším displejom. Z celkového počtu aktivovaných iOS zariadení v tomto roku tvorili až 12%, zatiaľ čo Android phablety/tabletofóny tvorili až 50% všetkých aktivovaných Androidov. Flurry získalo tieto podrobné štatistiky sledovaním viac ako 780 000 mobilných aplikácií.

Zdroj: Flurry

29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+