MojAndroid

Vianoce sú už tradične obdobím, kedy sa predá najviac smartfónov. Či už kvôli akciám u operátorov, alebo u samotných predajcov, telefón ako vianočný darček patrí medzi tie najobľúbenejšie už veľa rokov. Inak to nebolo ani tieto sviatky. Vďaka analytickej firme Localytics teraz vieme približne povedať aj to, ktoré telefóny-darčeky boli na Vianoce najobľúbenejšie.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Hoci to znie zaujímavo, najviac aktivovaných smartfónov cez sviatky bolo značky Google. Ide o dáta z amerického trhu, kde sa modelom Pixel darí už tradične najlepšie. Prvé a druhé miesto pre Pixel 2 a Pixel 2 XL v rebríčku najčastejšie aktivovaných smartfónov počas sviatočného víkendu sú však veľmi zaujímavé. Narozdiel od väčšiny zvyšku sveta, v USA sú smartfóny Pixel tento rok distribuované aj u operátorov. Podľa všetkého práve operátorské akcie podnietili dobré čísla predajov smartfónov Pixel 2 a Pixel 2 XL, ktoré tak predčili aj smartfóny iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Úspech je to o to väčší, že USA sú už tradične trhom, kde sa iPhony predávajú najlepšie. Samozrejme, ide o krátkodobé meradlo spôsobené nárazovou akciou a neočakávame, že by sa predaje Pixel smartfónov čo i len priblížili objemom predajov iPhonov, no napriek tomu ide o zaujímavú štatistiku.

Zdroj: Phandroid

28.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+