MojAndroid

Posielať alebo prijímať peniaze bez toho, aby ste si museli zdieľať IBAN čísla účtov, je jedným z najpohodlnejších spôsobov, ktoré poznáme.

Ak už raz sedíte so známymi za jedným stolom, nie vždy je na konci pohodového stretnutia príjemné prerátavať, kto má koľko za čo zaplatiť. Oveľa jednoduchšie je, ak to zatiahne jeden svojou kartou a ostatní mu pošlú svoj podiel na útrate na jeho účet. Alebo, on sám im zašle výzvu, koľko mu majú poslať. Jednoducho jednoduché.

tatra-viamo
Zdroj: Tatra banka

Služba VIAMO pôsobí na Slovensku už nejaký čas a našla si tu mnohých skalných fanúšikov. Tatra banka nedávno priniesla niekoľko významných zmien vo svojej aplikácii Tatra banka VIAMO a vďaka tomu povýšila jej používanie na nový zážitok. Prostredie je ešte viac priateľskejšie a ústretovejšie a samotná navigácia a používanie ešte viac intuitívne, ako tomu bolo predtým. Celkovo sa dá povedať, že ak má človek rád napríklad četovanie v aplikáciách na to určených, tak posielanie peňazí cez VIAMO sa tomu veľmi podobá. Nielen, že pomerne familiárne pošlete peniaze na uložený kontakt vo svojom telefóne, ale môžete aj srdiečkom poďakovať za prijatú platbu. Ako keď dáte srdiečko vo WhatsAppe či na Instagrame. Jednoducho príjemné, aj keď ide o peniaze. Obzvlášť, ak máte aj vy aj vaši kamoši, známi či rodina aj nastavené fotografie vo svojich profiloch.

Ako to funguje?

Peniaze jednoducho a na pár klikov posielate na telefónne číslo bez toho, aby ste poznali číslo účtu príjemcu. Vyberiete kontakt, zadáte sumu, napíšete poznámku a odosielate. Vôbec nemusíte riešiť, kde má príjemca platby svoj účet a či má vôbec vytvorený profil v službe VIAMO. O platbe sa dozvie hneď vďaka SMS správe. Všetko prebieha, samozrejme, zašifrovane a pod dohľadom vysoko nastavených bezpečnostných štandardov. To, že celá služba, aplikácia a aj samotné prevody sú zadarmo, je tiež samozrejmosťou.

Nehanbite sa peniaze si aj vypýtať

Tak, ako viete peniaze posielať, tak si ich viete jednoducho aj vypýtať od jedného či viacerých. Jednoducho zvolíte v aplikácii Tatra banka VIAMO funkciu Vyžiadať peniaze alebo Rozdeliť účet, zadáte žiadanú sumu a je to. Rozdeliť takto viete účet za taxi, za večeru, za nákup darčeka pre rodičov alebo chatovicu na Silvestra. Jednoducho priateľské.

Teraz viamočná súťaž o skvelé ceny

Staňte sa aj vy fanúšikom funkcie Rozdelenie účtu a môžete jednoducho vyhrať. Každý, kto od 1.12.2022 do 8.1.2023 rozdelí účet alebo vyžiada peniaze od skupiny osôb a do správy pre príjemcu pridá text VIAMOCE, bude automaticky zaradený do žrebovania o 30 x 100 eur.

VIAMO #zjednodussizivot

6.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+