MojAndroid

Približne rok po uvedení služby VIAMO môžu klienti prostredníctvom tejto aplikácie platiť aj za tovary a služby. Môžu tak spraviť prostredníctvom aktuálnej verzie aplikácie Tatra banka VIAMO, kde si vyberú zo zoznamu obchodníkov a nadácií, prípadne nasnímajú VIAMO QR kód obchodníka. Transakciu následne stačí potvrdiť štvormiestnym PIN kódom.

V súčasnosti využíva aplikáciu Tatra banka VIAMO na vyrovnanie sa s priateľmi a známymi takmer 60 000 tisíc klientov, pričom mesačne pošlú takýmto spôsobom viac ako 500 000 eur. Priemerná posielaná suma je takmer 20 eur, pričom jej výška neustále rastie. Rozšírenie použitia na platby aj za tovary a služby zvyšuje využitie aplikácie napríklad pri donáške tovarov, keď nemáme pri sebe potrebnú hotovosť,“ vyjadrila sa Pamela Babuščáková, vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky. Až 89 % z opýtaných používateľov služby VIAMO sa v poslednom prieskume vyjadrilo, že by mali záujem používať VIAMO aj na platby za tovary a služby.

Výhodou pre platiacich zákazníkov a používateľov VIAMA je, že pri nákupe klienti nepotrebujú mať pri sebe platobnú kartu ani sa prihlasovať do internet bankingu a používať dodatočné zariadenia pre autorizáciu platby. Iným príkladom môže byť platba pri dodaní tovaru prostredníctvom donáškovej služby alebo kuriéra, pri ktorej nie je potrebné mať pri sebe hotovosť, stačí zaplatiť jednoducho cez aplikáciu Tatra banka VIAMO, vybrať si obchodníka alebo oskenovať VIAMO QR kód, ktorý je na stránkach obchodníka

Nová funkcia prináša výhody aj pre obchodníkov. Tí majú okamžitý prehľad o prijatých platbách a informácia o zaplatení v čase prevzatia tovaru, možnosť bezhotovostnej platby a oslovenia atraktívnej skupiny používateľov, ktorá preferuje na objednávanie služieb prednostne svoj mobilný telefón, či eliminácia práce s hotovosťou.  Pre nadácie sa zjednoduší venovanie prostriedkov zo strany darcu, ktorý môže na dobrú vec prispieť priamo z prostredia mobilného telefónu.

V úvodnej fáze je možné platiť za donášku jedla spoločnosti Ham.sk, za nákupy na www.zlavadna.sk, dobiť si kredit na ISIC kartu Ekonomickej univerzity v Bratislave, prispievať na Nadácia Tatra banky, UNICEF, Kvapka nádeje, Nadácia Pontis, Magna Deti v núdzi, Plamienok, Liga proti rakovine, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a ďalšie. Zoznam obchodníkov a organizácií sa bude ďalej postupne rozširovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

8.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+