MojAndroid

Platobná služba VIAMO oslavuje 3. narodeniny a pridáva do aplikácie novú funkcionalitu Pripomienka platby. Ide o jednoduchý spôsob, ako môžete známemu pripomenúť, že vám má poslať peniaze.

Príjemcovi s VIAMO aplikáciou sa pripomienka zobrazí ako platba na zaplatenie, stačí aby ju autorizoval zadaním PIN-u. Pripomienku platby je možné poslať aj známemu, ktorý nemá VIAMO aplikáciu. V tomto prípade mu ju môžete poslať ako personalizovanú SMS správu s predvyplneným číslom účtu, sumou a správou, ktorú vám pripraví VIAMO aplikácia. “Je to jednoduchý a rýchly spôsob, ako komukoľvek pošlete váš IBAN za pár sekúnd.” približuje novú funkcionalitu Miroslav Zomborský, CMO spoločnosti VIAMO.

Počet používateľov služby VIAMO neustále rastie. K dnešnému dňu si VIAMO aplikáciu aktivovalo vyše 113 tisíc používateľov a spolu odoslali vyše 28,5 mil. eur. Rastie aj priemerná hodnota platieb. Kým v prvom roku bola priemerná suma transakcie 16 €, o rok neskôr narástla na 22 €, v súčasnosti je to 27 €. Najviac platieb sa pošle počas obeda, až 82% platieb sa pošle počas pracovných dní. “VIAMO, zjednodušene povedané, slúži na posielanie peňazí z telefónu na telefón. Poskladať sa na darček, vyrovnať sa s kolegom za obed, vrátiť malú pôžičku známemu alebo poslať deťom vreckové sú situácie, kedy vám VIAMO príde vhod, nakoľko telefón máme väčšinou so sebou.” dodáva Miroslav Zomborský.

Okrem jednoduchých platieb na telefónne číslo medzi osobami, VIAMO tiež umožňuje zaplatiť za tovar alebo služby u vybraných obchodníkov. Cez VIAMO dnes môžete:

  • kúpiť knihy, lieky, kozmetiku, športové potreby alebo elektroniku,
  • zaplatiť za zľavový kupón,
  • objednať donášku jedla,
  • zaplatiť za dobierku kuriérovi,
  • priamo z mobilnej aplikácie môžete zaplatiť koncesionársky poplatok RTVS, dobiť kredit alebo prispieť na dobročinnosť.

Služba VIAMO funguje na Slovensku od 1. júna 2013. Cez VIAMO dnes môžete:

  • poslať peniaze na ľubovoľné telefónne číslo, príjemca nemusí byť registrovaný, príjemca môže prijať peniaze na účet do ktorejkoľvek slovenskej banky,
  • pripomenúť známemu, že vám má poslať peniaze,
  • jednoducho a rýchlo zaplatiť za tovar alebo služby u vybraných obchodníkov, bez prihlasovania alebo prepisovania údajov z bankovej karty.

Aplikáciu na posielanie platieb prostredníctvom aplikácie VIAMO aktuálne ponúkajú tri slovenské banky: Tatra banka, VÚB banka a ZUNO banka.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+