MojAndroid

Počty nových Android zariadení sa posledné roky počítajú v tisícoch kusov rôznych modelov. Podľa najnovšej štatistiky sa minulý rok dostalo na trh skoro 3100 rôznych Android zariadení, ktoré mali podporu Google Play. V tomto počte sú započítané nielen smartfóny ale aj tablety, smart televízory a ďalšie smart zariadenia so systémom Android, ktoré využívajú obchod Google Play. Smart hodinky s Wear OS nie sú v číslach zahrnuté. Napriek malému záujmu zo strany zákazníkov tvorili tablety až 21 % z celkového počtu, čo znamená 664 nových Android tabletov. Zo štatistík sa dajú vyčítať aj ďalšie zaujímavé poznatky.

Len 22 minuloročných zariadení poháňal procesor Qualcomm Snapdragon 845, ktorý bol určený pre minuloročné vlajkové lode. Čínska spoločnosť Xiaomi minulý rok uviedla na trh 20 nových zariadení, vrátane smart televízorov. Ďalší čínsky výrobca Huawei dokonca 31 a to hlavne rôzne varianty radu P20 a Mate 20. U celosvetovo najpredávanejšieho výrobcu juhokórejského Samsungu to bolo 53 zariadení. Až 41 zariadení malo najnovší systém Android 9.0 Pie a viac ako 121 zariadení malo viac ako 4 GB RAM. Väčšinu produktov so systémom Android vyrobili ale menej známe čínske spoločnosti a nikdy neopustili čínsky trh.

Náš tip
Najlepšie slovenské spravodajské aplikácie pre Android | Tipy čitateľov
15.1.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+