MojAndroid

Hoci je operačný systém Android primárne určený pre mobilné zariadenia, akými sú smartfóny a tablety, videli sme ho použitý aj napríklad na notebookoch, či mini počítačoch. Jedným z takýchto mini počítačov je aj APC – Android Paper Computer od spoločnosti VIA, ktorý je netypický svojou konštrukciou. Tá je totižto vyrobená z papiera a tvarom pripomína knihu.

VIA APC je počítač miniatúrnych rozmerov, ktorý pracuje pod operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Výrobca v tomto zariadení nepoužil klasickú verziu Androidu, ale OS upravil podľa svojich potrieb, pre čo najlepšie využitie počítača. Matičná doska, ktorá je jadrom tohto počítača je vyrobená klasicky z plastu, no netypicky zabalená v recyklovanom papierovom obale. Ten určite o čosi znížil aj cenu tohto zariadenia, ktorá sa pohybuje na úrovni príjemných 79 USD, čo je asi 60 EUR.

Kompletné parametre tohto počítača v sebe zahŕňajú ARM Cortex A9 procesor WonderMedia s taktom 800 MHz, 512 MB DD3 RAM, 4 GB vnútornej pamäte, 2 x USB 2.0 port, 1 x HDMI port, microUSB port s OTG funkciou, Ethernet port 10/100 a dostupný je aj vstup a výstup pre audio. Fajnšmekrov a geekov určite poteší aj niekoľko “voľných pinov” na matičnej doske, kde si môžu pripojiť ďalšie periférie. Počítač získal vo firme aj kódové meno – “Rock”. Ak sa vám tento mini PC zapáčil, môžete si ho kúpiť priamo na stránke výrobcu.

  

Zdroj: AndroidCommunity

18.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+