MojAndroid

Luxus je hlavným krédom spoločnosti s názvom Vertu. Typickým exemplárom smartfónu tejto značky je vysoká cena a luxusný dizajn s povrchom z tých najrôznejších vzácnych druhov kože. Ak potrebujete smartfón s kožou z krokodíla, nie je to žiadny problém. Smartfóny obvykle prichádzajú so zastaralou verziou operačného systému Android, ktorý pravdepodobne už nikdy nebude aktualizovaný.

Náš tip
Nový Vertu Constellation ponúka výkon aj luxus. Dovoliť si ho ale bude môcť len málokto

vertu_signature-touch-2

Spoločnosť Vertu v jej začiatok vlastnila fínska Nokia až do roku 2015, kedy ju získal švédsky akciový fond EQT. Po prechode medzi čínskych akcionárov teraz čaká Vertu ďalšia zmena majiteľa. Turecký magnát Hakaz Uzana kupuje ako jednotlivec túto spoločnosť za asi 50 miliónov libier (cca 61 miliónov dolárov). Uzana preberá spoločnosť s aktuálnou stratou v hodnote 53 miliónov libier.

“Vertu je silná a uznávaná značka, ktorá rozhodne dokáže vyplniť medzeru na trhu. Teším sa na prácu s tímom a investíciámi, ktoré umožnia Vertu realizovať svoj plný potenciál,” uviedol hovorca pána Uzana.

Zarážajúcim faktom je, že za rok 2015 táto spoločnosť predala až 450 000 luxusných dizajnových kúskov v priemernej cene 6 000 dolárov za kus. Najdrahšie smartfóny spoločnosti sa však predávajú až na čiastke cez 40 000 dolárov. V cenových reláciách dobre vybaveného rodinného auta je naozaj len veľmi polemickým krokom kúpa smartfónu od spoločnosti Vertu.

Zdroj: phonearena

14.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+