MojAndroid

Spoločnosť Yahoo prechádza pod krídla mobilného operátora Verizon. Transakcia má hodnotu 4,83 miliary dolárov a Yahoo tak prepúšťa svoj obsah či obchody spoločnosti Verizon. Spoločnosť Yahoo už dlhšie bojovala o svoje miesto na trhu a nepodarilo sa jej definitívne, samostatne vyšplhať nahor ani na čele s Marissou Mayer. Tá zatiaľ nemá celkom jasný osud v spoločnosti. Sama však vraví:

“Som pyšná na všetko, čo sme dosiahli, som neuveriteľne pyšná i na svoj tím. Ja osobne plánujem zostať. Milujem Yahoo a verím vo všetkých z vás. Je pre mňa dôležité vidieť Yahoo v novej kapitole.”

Mayer bude nahradená vedením AOL (spoločnosti, ktorú tiež vlastní Verizon).  Spoločnosť Yahoo inak vlastní aj foto-hosting Flickr či blogovú službu Tumblr a až 43 miliónov používateľov má Yahoo ako prednastavenú domovskú stránku. Popularite sa tešia aj jej portály o počasí a financiách. Celá kúpa ešte chvíľu potrvá, no Verizon dúfa, že zmluva sa uzatvorí v prvom kvartáli budúceho roka. Yahoo bude ešte dovtedy pracovať na svojich produktoch a službách pre používateľov, developerov a ďalších partnerov.

Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+