MojAndroid

Nové inteligentné zariadenie spoločnosti Alphabet vzniklo pod záštitou divízie Verily, ktorá má pod palcom viaceré zaujímavé projekty. Tie sa netýkajú ale iba smartfónov, ale aj zdravotníckych zariadení, ktoré by v budúcnosti mohli uľahčiť život miliónom pacientov po celom svete. Verily poznáme napríklad aj vďaka inteligentným kontaktným šošovkám, ktoré Google predstavil už dávnejšie. Tie by mali pomáhať ľuďom s cukrovkou. Teraz tu však máme ďalší projekt v podobe inteligentných hodiniek.

Inteligentné hodinky Verily Study Watch sa od iných odlišujú najmä svojim zameraním. Ich hlavným poslaním je totižto zbieranie informácií o zdravotnom stave človeka, ktorý ich nosí. Verily síce nezachádza príliš do detailov, no z toho čo vieme, by hodinky mali byť vybavené celou sériou senzorov. Tie majú sledovať najrôznejšie údaje, na základe ktorých sa vyhodnotí zdravotný stav pacienta.

Study Watch obsahujú napríklad vlastný elektrokardiogram (EKG), merač srdcového pulzu, či snímač elektrodermálnej aktivity. Senzory samozrejme dopĺňa úsporný a vždy zapnutý displej s dostatočne veľkým rozlíšením a batéria, ktorá udrží hodinky v chode po dobu aspoň jedného týždňa. Všetky dáta sa ukladajú do internej pamäte, ktorá pojme aj niekoľko týždňov zozbieraných údajov.

Verily nezverejnilo viac detailov a je preto otázne, kedy sa týchto hodiniek skutočne dočkáme aj v reálnom svete. Na ich oficiálne uvedenie a zoznam všetkých funkcií a vlastností si teda ešte musíme chvíľu počkať.

Zdroj: androidcommunity

 

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+