MojAndroid

V redakcii sme mali možnosť otestovať ďalšie zaujímavé príslušenstvo pre Android zariadenia. Ním bola externá nabíjačka Verbatim Ultra Slim Power Pack, ktorá sa okrem iného vyznačuje veľmi príjemnými rozmermi a spratným dizajnom. Jej využitie vidíme najmä v prípadoch núdze, počas cestovania alebo na dovolenke, keď ste dlhšie odrezaný od elektrickej siete.

 Verbatim-slim-pack-4

Verbatim Ultra Slim Power Pack je externá nabíjačka miniatúrnych rozmerov. Bez problémov ju chytíte celú do ruky, takže s prenosom v batohu alebo aj menšej cestovnej taške by nemal byť absolútny problém. Kolmé hrany a jednoduchý dizajn zaručujú tiež praktickosť, ktorá sa vám hodí pri každej príležitosti. V balení získate pri kúpe okrem samotnej batérie aj microUSB kábel s dĺžkou približne 15 centimetrov, ktorý využijete pri nabíjaní vášho mobilného zariadenia. O samotnom stave nabíjačky vás informujú dve LED diódy umiestnené na prednej časti spolu s logom výrobcu.

Verbatim-slim-pack-1 Verbatim-slim-pack-3

Externé nabíjačky sú spravidla kapacitou závislé od svojej veľkosti, čo je aj prípad nami testovanej Verbatim Ultra Slim Power Pack nabíjačky. Tá má kvôli menším rozmerom kapacitu slabších 1200 mAh, čo vám však v prípade núdze bohato postačí až na 8 hodín hovoru, v závislosti od siete a typu zariadenia. My sme nabíjačku testovali so smartfónom Sony Xperia Z, ktorý má batériu o kapacite 2330 mAh, pričom sme zariadenie z 0% úrovne batérie nabili na jeden krát na 45%. To nám pri úspornejšom zaobchádzaní s dátami stačilo na celodennú prevádzku zariadenia, pričom sme ho využívali len na telefónne hovory a písanie SMS správ. Nabíjačka vás teda dokáže zachrániť vtedy, keď to najviac potrebujete.

Verbatim-slim-pack-5 Verbatim-slim-pack-2

Za najväčšie plus nabíjačky Verbatim považujeme jej rozmery a hmotnosť. Jej používanie a prenášanie je naozaj bezproblémové a batériu môžete nosiť aj napríklad vo vrecku nohavíc alebo saka. Okrem mobilného telefónu ňou dokážete nabiť aj inú drobnú elektroniku, ktorá podporuje 5V~1A napájanie. Veľmi dobre je vyriešené aj samotné nabíjanie externej nabíjačky, ktoré sa vykonáva cez integrovaný kábel v spodnej časti tela. V neposlednom rade zaujme Verbatim Ultra Slim Power Pack aj svojou cenou, ktorá bola pre maloobchod stanovená na 24,99 EUR.

Zariadenie zapožičala spoločnosť Diskus CZ.

15.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+