MojAndroid

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) na svojich oficiálnych stránkach upozorňuje na zvýšený počet podvodných SMS správ v jej mene. Pokiaľ by vám podobná správa prišla, tak na ňu určite nereagujte. Mohli by ste prísť o veľkú sumu peňazí.

Podvodná SMS od VšZP láka na vrátanie veľkej čiastky z poistného

Počet podvodných SMS správ využívajúcich tzv. phishing na Slovensku posledné roky rastie. Len nedávno Polícia SR upozornila na podvodné SMS správy v mene Slovenskej pošty a VÚB Banky. Najnovší prípad sa týka Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa rozhodla na správy upozorniť prostredníctvom sociálnych sietí a už proti nim podniká aj právne kroky v zmysle platnej legislatívy.

Obsahom podvodnej správy je informácia o vrátení finančných prostriedkov v nemalej sume od VšZP na platobnú kartu. V SMS správe je potom link na falošnú web stránku poisťovne, kam má obeť zadať údaje ku svojej platobnej karte, ak chce dostať “spomínané” peniaze. V momente, keď tak urobí, majú podvodníci prístup k platobnej karte obete.

Poisťovňa upozorňuje, že finančné prostriedky touto formou nevracia a vyzýva preto verejnosť k ostražitosti. V podstate sa nikdy peniaze nevracajú cez platobnú kartu, ale cez číslo účtu, kam majú byť poslané. Opatrnosť je samozrejme namieste aj v takom prípade. Pokiaľ poistenec už potvrdil link v podvodnej SMS, poisťovňa odporúča obrátiť sa na banku, v ktorej má vedený účet a vydanú platobnú kartu. A samozrejme aj na Políciu SR.

Náš tip
Najpredávanejšie telefóny Samsungu budú lacnejšie, ako sa očakávalo
10.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+