MojAndroid

Áno, čítate správne. Umelá inteligencia nemá priamy dopad iba na technológie, smartfóny či svetovú ekonomiku. Už teraz AI ovplyvňuje aj také odvetvia, o ktorých by sme si to možno nemysleli. Napríklad vo Veľkej Británii pomáha umelá inteligencia pri varení piva.

Náš tip
Facebook predstavil vlastné chatovacie boty pre Messenger

Hoci ide o tradičné odvetvie, aj varenie piva prešlo vývojom a dnes ide o exaktnú vedu, kde rozhodujú konkrétne hodnoty, množstvá a dôležité rozhodnutia. Tie môžu výrazne ovplyvniť konečný výsledok a tým pádom nie je vždy optimálne, aby tieto rozhodnutia robil iba manžér či majiteľ pivovaru. Veľmi dôležitý je aj názor zákazníkov, a to si v pivovare IntelligentX Brewing Company veľmi dobre uvedomujú.

Používajú bota pre Facebook Messenger, ktorý komunikuje so zákazníkmi a snaží sa od nich zistiť, s čím boli spokojní, s čím nie a ako hodnotia pivo. Vďaka množstvu takýchto informácií je možné ladiť výrobný proces piva a dosiahnuť presne taký výsledok, aký zákazníci požadujú. Spoločnosť berie túto spätnú väzbu veľmi vážne a dodáva, že ich pivá sa v priebehu svojej životnosti zmenili už 11-krát na základe hodnotení zákazníkov. Aj to je jeden zo spôsobov, ako je možné využiť umelú inteligenciu. Špeciálne pivo, ktoré má so svetom technológií skutočne veľa spoločného, si môžete vychutnať priamo v Londýne.

Náš tip
Umelá inteligencia – spása alebo záhuba budúcnosti? | DISKUSIA

Zdroj: IntelligentX Brewing Company via engadget

9.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+