MojAndroid

Vypátrať vandalov, ktorí úmyselne poškodili majetok školy v americkom Marylande, pomohla školská Wi-Fi sieť. Ich smartfóny sa totiž v čase vlámania automaticky pripojili k Wi-Fi sieti v areáli školy. Incident sa udial len niekoľko dní pred ukončením školského roka.

Pre pripojenie k školskej Wi-Fi sa používatelia musia zaregistrovať priamo vo svojich smartfónoch pomocou unikátneho identifikačného čísla, na základe ktorého dostanú prístup. A práve toto páchateľov odhalilo.

Výtržníci boli síce maskovaní, no prezradilo ich Wi-Fi pripojenie

Portál Gizmodo informuje, že približne pol hodinu pred polnocou výtržníkov zachytili školské kamery. Tí však boli maskovaní, takže na základe kamerového záznamu ich rozoznať nebolo možné. Avšak presne v tom čase sa 4 smartfóny študentov pripojili k školskej Wi-Fi sieti. Na steny namaľovali sprejom hanlivé výrazy a rasistické poznámky.

Tínedžeri údajne po sebe zanechali viac ako 50 grafitov po celom školskom areáli. Tento incident nebol v tomto roku ich prvý, za podobné prejavy už boli predtým odsúdení.

Náš tip
Ako zobraziť Wi-Fi heslá uložených sietí? | ROOT
14.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+