Spravíte peknú portrétovú fotografiu na prvý pokus alebo nasnímate viackrát a vyberiete z množstva fotografií tú jednu, s ktorou ste spokojní? Ak ste muž, zrejme to až tak neriešite, to skôr vaša polovička, keď kontroluje výslednú kvalitu a donúti vás snímku opakovať.
Mohlo by vás zaujímať:
- Nová funkcia vám umožní pretekať sa so svojim minulým ja. Samsung Health dostáva aktualizáciu
- Narodeninová súťaž | Vyhrajte športový náramok Xiaomi Smart Band 8
- Honor pripravuje na 12. júna udalosť v Paríži. Spoznáme nový smartfón?
Honor si nechal vypracovať prieskum, podľa ktorého až tri štvrtiny Európanov urobia niekoľko fotografií predtým, než sa im podarí zachytiť dokonalý portrét. V počte nevydarených fotografií jednoznačne vedú ženy, tie majú v galérii smartfónu o približne 100 zbytočných obrázkov viac než muži.
Nevydarených fotografií máme plnú galériu
Z prieskumu vyplýva, že máme vo svojich mobiloch v priemere 268 nepodarených snímok a 12 % z nás ich má dokonca vyše 400. Keď sa pozrieme na údaje za jednotlivé pohlavia, ženy majú uložených približne 330 nepoužiteľných obrázkov, kým muži sú menej prísni, tí vyradili ako nepublikovateľné 224 fotografií.
Svoju úlohu zohráva aj vek. Generácia Z má najviac neúspešných fotografií s počtom 360, zatiaľ čo pre 35 až 45-ročných je to skromnejších 200 nepoužitých fotografií. Nielen my ako fotografi, ale aj naši blízki, ktorých fotíme, prejavujú nespokojnosť. Každý piaty je z dlhého fotenia otrávený.
Ak aktuálne nemáte partnera, zbystrite, možno vás zaujme niekoľko postrehov z prieskumu. Až 13 % respondentov pripustilo, že je pravdepodobnejšie, že s niekým začnú chodiť, ak sú dobrí vo fotografovaní. Za extrém sa dá považovať priznanie, že 6 % z nich dokonca prestalo s niekým hovoriť kvôli fotografii, ktorú urobili a 5 % ukončilo vzťah kvôli snímke, ktorá sa im nepáčila. 14 % opýtaných sa s niekým z rovnakého dôvodu pohádalo.
Honor ponúkne riešenie pre kvalitný portrét
Mimochodom, Honor má vraj riešenie. Pripravované novinky série Honor 200, ktorá bude mať globálnu premiéru 12. júna v Paríži, si na pomoc berú umelú inteligenciu, ktorá je špecializovaná práve na vytváranie dokonalých portrétov.
Ako ste na tom s kvalitou vytvárania snímok vy? Len pripomíname, že polovicou úspechu je očistený objektív fotoaparátu, pevná ruka a dobré svetlo. Vyhnete sa tak prekvapeniu zo zašumenej fotografie so zahmleným efektom. Zvyčajne je to výsledkom “upatlaného objektívu” a chvejúcej sa ruky.
v telefone nemam ziadnu nevydarenu fotku, ak je nevydarena tak ju mazem. tym myslim svoje fotky, to ze mi niekto posle rozmazane cudo cez nejaku komunikacnu aplikaciu je vec druha, tam tych fotiek urcite bude na desiatky. ale aj tie si casom mazem vsetky prilohy z mobilu.