MojAndroid

V archíve Wall Street Journal sa objavila zaujímavá správa o tom, ako bude vyzerať trh so smartfónmi v roku 2015 z pohľadu nového hráča na poli procesorov spoločnosti Intel. CEO, výkonný riaditeľ ARM Warren East vyhlásil, že „Intel bude mať v roku 2015, 5 až 10 percentný podiel na trhu smartfónov so svojimi procesormi“.

Taktiež vyhlásil, že ARM obsadí 10 až 20 percent trhu s notebookmi.

Predstavme si situáciu, keď sa naplno rozbehne predaj Windows 8, ktorý plne podporuje architektúru ARM procesorov. Momentálne je Windows v testovacej fáze a testovania a plátania chýb sa môžu zúčastniť všetci používatelia, stačí si OS stiahnuť zo stránky Microsoftu.

Aj keď plány s 10 percentným podielom sú možno príliš odvážne, tento podiel by nemusel byť nereálny. Aj keď na druhej strane je pravdou, že doteraz sme mali reálne možnosť stretnúť sa len so smartfónom stavaným na architektúre procesora od Intelu v podobe Lava Xolo X900. Testy ukazujú, že tento model, aj keď sa objaví na začiatku len na určitých trhoch, je výkonnostne na tom veľmi dobre.  Uvidíme, ako sa bude vyvíjať situácia na poli smartfónov s Intel procesormi. Možno by niekto z vás privítal takýto model vo svojom vrecku.

Zdroj: WSJ,  Phone Arena Foto: Intel

23.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+