MojAndroid

Smarftón Samsung Galaxy S II, ktorý je tento rok jedným z najočakávanejších Android zariadení, prináša novú technológiu displeja – Super AMOLED Plus (nájdete ho aj v telefóne Droid Charge). Je to ďalšia generácia tej istej technológie (Super AMOLED), ktorú Samsung použil na viac-menej všetkých svojich Androidoch.

Už od predstavenia tejto novej technológie vedú mnohí zainteresovaní diskusie o tom ako môže byť technológia Super AMOLED displejov ešte vylepšená. Veď už teraz Super AMOLED displeje poskytujú pravdepodobne najlepšiu kvalitu obrazu, a sú jedným z hlavných dôvodov prečo niektorí ľudia uprednostňujú smartfóny od Samsungu. V čom teda spočíva tajomstvo pridaného slovíčka “Plus”? Postrehne obyčajný človek rozdiel? Ak vás to zaujíma, internetový portál Engadget spravil video, ktoré ukazuje ako Super AMOLED Plus poskytne väčšie rozlíšenie vďaka väčšiemu množstvu sub-pixelov na každý pixel.

Super AMOLED displej (8 sub-pixelov na pixel)

Super AMOLED Plus displej (12 sub-pixelov na pixel)

Ako môžete vidieť na obrázkoch, staršia generácia displejov má viac predĺženú zelenú časť sub-pixelov, zatiaľ čo modrá a červená sekcia sú kratšie a širšie. Technológia Super AMOLED Plus má rovnaký počet sub-pixelov, sú sformované do rovnakých tvarov, a sú na seba viac natlačené – vďaka tomuto sa ich na každý pixel zmestili 4 naviac. Myslíte si, že táto nová technológia prinesie veľké zlepšenie? Mali ste ju už možnosť niekde vidieť? Pozrite si spomínané video od portálu Engadget:

Zdroje: Android and Me, Endgadget

25.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+