MojAndroid
  • Profesionálni hráči sa účastnia súťaží, trénujú ostatných, poskytujú analýzy hier a navrhujú nové hry

Čína je naozaj krajina nekonečných možností. To, čo sa tam teraz pripravuje, nemá vo svete obdoby a je ťažké si to vôbec predstaviť. Hranie hier sa v Číne možno stane normálnou prácou. V tejto krajine je údajne až 24 miliónov teenagerov, ktorí sú závislí na počítačových či mobilných hrách. Čínska vláda prijala množstvo opatrení na zastavenie tohto trendu, no asi to nestačilo. Teraz údajne plánuje uznať videohry ako oficiálnu profesiu.

Ako už pravdepodobne viete, v krajine bolo zakázané vydávať nové hry. Je to jedným z opatrení, ktoré vláda prijala, aby znížila závislosť na hrách. Čínske oddelenie testovania zručností v povolaní (OSTA) zverejnilo nový zoznam pracovných pozícií, medzi ktorými sa objavila aj tá s názvom Profesionálni hráči.

Po embargu, ktoré trvalo 9 mesiacov, kedy nemohli v Číne vychádzať nové hry, je tento krok o to zaujímavejší. Došlo k nemu len mesiac po tom, ako sa všetko vrátilo do pôvodných koľají. V uplynulom mesiaci bolo povolených údajne 260 nových herných titulov. Podľa OSTA sa potenciálni profesionálni hráči (hráči e-športu) zúčastňujú herných súťaží, pracujú ako tréningoví partneri, poskytujú analýzu dát pre herný priemysle a navrhujú nové hry. Ďalším zaujímavým novým názvom zamestnania je aj profesionálny herný operátor, ktorý má na starosti marketing hier.

Čaká niečo podobné aj Európu či Slovensko?

To pravdepodobne nie je otázka na nás. V prvom rade bude zaujímavé sledovať, ako sa tieto nové pracovné pozície uchytia v samotnej Číne a či budú mať vôbec zmysel. Úprimne, ani by nám len nenapadlo, že niečo takéto môže vo svete vzniknúť. Hry tu boli a aj budú, ale mať hranie hier ako svoju profesiu, tak to je už iná káva.

Čo na to poviete vy? Vedeli by ste si predstaviť takúto prácu?

Náš tip
PUBG Mobile vs Fortnite: Ktorá hra je pre vás tá pravá? | POROVNANIE

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+