MojAndroid

Negatívna udalosť obehla média v dnešné ráno. Ide o streľbu v centrále spoločnosti YouTube, pri ktorej sa zranilo niekoľko ľudí. Udalosť je stále v štádiu vyšetrovania a tak uniknuté informácie poskytujú aspoň čiastočný pohľad do dejiska v americkej Kalifornii.

Náš tip
YouTube je najužitočnejšia a zároveň najfrustrujúcejšia sociálna sieť | NÁZOR + DISKUSIA

Zo streľby je podozrivá 39-ročná žena

Prvé informácie sa objavili prostredníctvom sociálnej siete Twitter a niektoré úniky prináša aj The Hollywood Reporter. Udalosť sa odohrala v centrále spoločnosti YouTube, v americkom San Bruno v Kalifornii. Miestna polícia potvrdila streľbu v centrále. Zo streľby je podozrivá 39-ročná žena menom Nasim Aghdam. Tú polícia našla mŕtvu a domnieva sa, že išlo o samovraždu.

Vadim Lavrusik, zamestnanec spoločnosti YouTube, bol medzi prvými, ktorý verejne informoval o incidente. Strelná zbraň už bola identifikovaná, polícia však nezverejnila jej konkrétny typ. Streľba sa dotkla štyroch ľudí (vrátane mŕtvej podozrivej). Podľa zdroja KCBS, obete streľby sú nažive, dve ženy vo veku 27 a 32 rokov a jeden muž vo veku 36 rokov sú vo vážnom zdravotnom stave.

“Youtube filtroval moje kanály, aby im zabránil v zhliadnutiach!” Napísala podozrivá Nasim Aghdam ako súčasť príspevku, ktorý obsahoval aj citát od Adolfa Hitlera.

Napriek uniknutým informáciám, polícia si nemyslí, že podozrivá poznala niektorú z obetí. Pravdepodobne išlo skôr o všeobecný atak na platformu YouTube. Viac informácií odhalili údaje na webe podozrivej. Vlastnila totiž viacero YouTube kanálov a cítila, že platforma špecificky potláča jej obsah. Aktuálne sú stránky podozrivej na YouTube, Facebooku a Instagrame nedostupné.

SWAT team advancing into the building.

A post shared by Graeme (@instagraemedm) on

Ďalšie príspevky odhaľujú silnú prítomnosť policajných a iných zložiek v blízkosti sídla spoločnosti YouTube, kde pracuje 2000 ľudí. Nevyhnutnou bola evakuácia objektu, niektorí zamestnanci následne tvrdili, že videli v budove stopy od krvi. Tá sa tam pravdepodobne dostala následkom spomínanej streľby.

Náš tip
Youtube umožňuje sledovať videá offline už v 125 krajinách. Nechýba Slovensko

Náš tip
YouTube testuje „obraz v obraze“ na svojom webovom rozhraní!

Na sociálnej sieti Twiter a to konkrétne na profiloch spoločnosti Google a SBPD sú pravidelne aktualizované informácie o tejto negatívnej udalosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

4.4.2018
Zdroj: gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+