MojAndroid

V minulosti existovalo niekoľko technológií, ktoré prišli na otvorený trh práve z vojenského prostredia. Patria medzi ne technológie ako GPS systémy, mikrovlnné rúry, prúdové motory, komunikačné satelity, ale aj samotný internet. Dnes sa zdá, že prichádza obrat a technológie z komerčného sveta prechádzajú do vojenského prostredia.

Záujem vojenských zložiek čoraz viac vzbudzuje operačný systém Android a technológie, ktoré ho v sebe nesú. Nie je to tak dávno, čo sme informovali o smartfónoch pre NSA v USA. Jani Lyrintzis, viceprezident pre špeciálne terminály vo fínskej inžinierskej firme Elektrobit sa vyjadril, že verí vo využitie Android tabletov v spojení s biometrickými technológiami dokonca na riadenie bezpilotných letov lietadiel. Spoločnosť Elektrobit vykonáva presne takéto úpravy operačných systémov na použitie v rôznych oblastiach, najmä pre vojenský priemysel.

Android, oproti konkurenčným operačným systémom, má jednu nespornú výhodu, a to jeho otvorený kód, ktorý si môžu používatelia upraviť presne na svoje potreby. Malou nevýhodou je bezpečnosť komunikácie operačného systému s aplikáciami, aby sa dáta nedostali do nepovolaných rúk.

Zdroj: GigaOm

19.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+