MojAndroid

Tak ako bolo v niektorom článku spomínané, GT540 je najlepší android telefón vo svojej cenovej kategórií a nemá obdobu. So základným 1.6 Androidom pracuje plynule, bez trhania a vačších problémov. Snaží sa udržať si voľnú pamäť RAM v rozmedzí od 25 – 35MB čo pre bežné používanie úplne postačí. Poteší aj zvládnutie hier, ktoré sú určené pre mobily ako napríklad HTC Desire(Need For Speed). Display je jeden z tých najlepších v skupine odporových. Na slnku síce nie je možné vidieť niečo zreteľné, no výhody sú skryté inde.

Jeho citlivosť sa dá porovnať so slabými kapacitnými display-ami. Zaujímavý je taktiež tvar mobilu, niekomu pripomínajúci možno Sony Vivaz. Prechodom na 2.1 potešia mnohé vylepšenia v podobe prídavných app ako je napríklad Latitude. Vstavaný prehliadač webu je možno pre niekoho príliš jednoduchý, napraviť sa to dá pridaním prehliadača dolphin, ktorý je v android markete free. Pridáme k tomu Astro File Manager, RockPlayer a máme úžasný mobil. Aby som nezabudol, pre priaznivcov filmov, mobil má natívnu podporu DivX filmov. Dole je uvedení, že používam 2.2, presnejšie CyanogenMod. Pohral som sa s pretaktovaním, mobil ide jedinečne, môžem Vám spokojne povedať, že kúpu tohoto mobilu neoľutujete. Výkon s 2.2 a pretaktovaním je porovnateľný s HTC Desire(samozrejme prirovnanie netreba brať 100% vážne). Najviac by mala potešiť výdrž batérie. Moje osobné skúsenosti sú nasledovné: surfujem cez Wifi, pozriem nejaký ten seriál, popočúvam hudbu, pár hovorov, sms a výdrž v pohode dosiahne hodnotu aj 5 dní(priemer 4 dní).

Plusy:
+ citlivý display
+ odozva telefonu
+ podpora DivX
+ hmotnosť
+ výdrž baterky
+ pri 2.1 plná podpora Bluetooth

Mínusy:
– kovový vzhľad, klam, je to plast
– reproduktor hudby je z tých slabších
– senzorové tlačidlá nie sú až tak senzorové, treba normálne stlačiť
– na telefón je potrebné mať púzdro, kryty sa časom ošúchajú
– najvačšie mínus je foťák, v tme na fotky môžete zabudnúť, v svetle sú dostačujúce

OS: Android 2.2 FroYo

Autor: mArtinko5MB

Celkové hodnotenie: 9/10

Máš Android telefón alebo tablet? Si spokojný alebo máš výhrady? Napíš vlastné užívateľské postrehy z používania a vyhraj Android tričko. >> Chcem napísať vlastnú recenziu <<

20.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+